Łódź przyciąga rewitalizacjami

1 October 2019

Rewitalizacja, inwestycje, biuro, koszty… Łódź – to kilka słów, które najczęściej padały podczas czwartej edycji konferencji Łódź REdiscover organizowanej wspólnie przez Eurobuild Conferences oraz Urząd Miasta Łodzi.
W wydarzeniu, które odbyło się 18 września w Łodzi, uczestniczyło blisko 150 osób związanych ze światem polskich i europejskich nieruchomości.

– Na rewitalizację patrzymy w sposób niezwykle otwarty – nie myślimy tylko o infrastrukturze, ale szerzej. Chcemy, by ludziom żyło się u nas po prostu dobrze. Wiele w zakresie rewitalizacji dzieje się z inicjatywy miasta, ale nasze i unijne środki nie są nieskończone i dlatego staramy się działać ręka w rękę z inwestorami prywatnymi. Rewitalizacja to priorytet dla władz miasta, ale pamiętamy, że cele nasze i kapitału prywatnego są wspólne i właśnie o tym chcemy tu dziś rozmawiać – rozpoczął wydarzenie Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

Słuchacze konferencji Łódź REdiscover wysłuchali także prezentacji Mateusza Sipy, zastępcy dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ pod tytułem „Dlaczego budynki historyczne kuszą inwestorów?”. Dotyczyła ona m.in. przeprowadzonych 20 projektów rewitalizacyjnych w Łodzi, które w większości nie zostały podjęte przez profesjonalnych deweloperów tylko przez kapitał prywatny, nieprofesjonalistów w nieruchomościach, kierowanych lokalnym patriotyzmem i chęcią pozostawienia po sobie spuścizny. Blisko połowa z nich oceniła, że realizacja projektu (łącznie z projektowaniem i uzyskiwaniem decyzji administracyjnych) trwała ponad 3 lata, a od półtora roku do dwóch lat – 36,4 proc. Zdaniem respondentów najbardziej perspektywiczne części Łodzi to: okolice Nowego Centrum Łodzi (50 proc.) oraz Stare Polesie i południowa część Śródmieścia (po 16,7 proc.). Urzędnicy spytali także o koszt odnowienia 1 mkw. Okazało się, że najliczniejsza grupa (42,9 proc.) odpowiedziała, że 5-6 tys. zł. Poniżej 4 tys. zł – 28,6 proc. , a powyżej 6 tys. oraz w przedziale 4-5 tys. zł po 14,3 proc. Co ciekawe, zapytani o to, czy są zainteresowani kolejną inwestycją – zdecydowanie odpowiedzieli, że tak (91,7 proc.).

Śniadanie Biznesowe STARNET TELECOM

Śniadanie Biznesowe STARNET TELECOM

24 kwietnia 2024,Nowa Oranżeria Agrykola 1 Warszawa,Restauracja Belvedere
Golf Academy

Golf Academy

May 24th, 2024,First Warsaw Golf,Rajszew
The 1 st Annual Eurobuild Running Tournament

The 1 st Annual Eurobuild Running Tournament

May 24, 2024,First Warsaw Golf Rajszew,
23. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild

23. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild

May 24th, 2024,First Warsaw Golf,Rajszew
The 19th Annual Eurobuild Tennis Tournament

The 19th Annual Eurobuild Tennis Tournament

May 24th, 2024,Klub Tenisowy Warszawianka,Warsaw
The 15th Office Market Conference. Trends & Outlook

The 15th Office Market Conference. Trends & Outlook

June 20th, 2024,Sound Garden Hotel,Warsaw
Łódź REdiscover
Konstantynowska 8/10, Łódź
Orientarium ZOO
Łódź, ul. Konstantynowska 8/10