Łódź przyciąga rewitalizacjami

1 October 2019

Rewitalizacja, inwestycje, biuro, koszty… Łódź – to kilka słów, które najczęściej padały podczas czwartej edycji konferencji Łódź REdiscover organizowanej wspólnie przez Eurobuild Conferences oraz Urząd Miasta Łodzi.
W wydarzeniu, które odbyło się 18 września w Łodzi, uczestniczyło blisko 150 osób związanych ze światem polskich i europejskich nieruchomości.

– Na rewitalizację patrzymy w sposób niezwykle otwarty – nie myślimy tylko o infrastrukturze, ale szerzej. Chcemy, by ludziom żyło się u nas po prostu dobrze. Wiele w zakresie rewitalizacji dzieje się z inicjatywy miasta, ale nasze i unijne środki nie są nieskończone i dlatego staramy się działać ręka w rękę z inwestorami prywatnymi. Rewitalizacja to priorytet dla władz miasta, ale pamiętamy, że cele nasze i kapitału prywatnego są wspólne i właśnie o tym chcemy tu dziś rozmawiać – rozpoczął wydarzenie Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

Słuchacze konferencji Łódź REdiscover wysłuchali także prezentacji Mateusza Sipy, zastępcy dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ pod tytułem „Dlaczego budynki historyczne kuszą inwestorów?”. Dotyczyła ona m.in. przeprowadzonych 20 projektów rewitalizacyjnych w Łodzi, które w większości nie zostały podjęte przez profesjonalnych deweloperów tylko przez kapitał prywatny, nieprofesjonalistów w nieruchomościach, kierowanych lokalnym patriotyzmem i chęcią pozostawienia po sobie spuścizny. Blisko połowa z nich oceniła, że realizacja projektu (łącznie z projektowaniem i uzyskiwaniem decyzji administracyjnych) trwała ponad 3 lata, a od półtora roku do dwóch lat – 36,4 proc. Zdaniem respondentów najbardziej perspektywiczne części Łodzi to: okolice Nowego Centrum Łodzi (50 proc.) oraz Stare Polesie i południowa część Śródmieścia (po 16,7 proc.). Urzędnicy spytali także o koszt odnowienia 1 mkw. Okazało się, że najliczniejsza grupa (42,9 proc.) odpowiedziała, że 5-6 tys. zł. Poniżej 4 tys. zł – 28,6 proc. , a powyżej 6 tys. oraz w przedziale 4-5 tys. zł po 14,3 proc. Co ciekawe, zapytani o to, czy są zainteresowani kolejną inwestycją – zdecydowanie odpowiedzieli, że tak (91,7 proc.).

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

The 9th Invested Interest - Investment Market Conference

April 20th, 2023,Grzybowska 24,Warsaw,Radisson Collection Hotel
Warehouses A.D. 2023 - summaries, trends, forecasts - business breakfast

Warehouses A.D. 2023 - summaries, trends, forecasts - business breakfast

May 11th, 2023,Warsaw,SELAVI RESTAURANT, pl. S.Małachowskiego 2
The 18th Annual Eurobuild Tennis Tournament

The 18th Annual Eurobuild Tennis Tournament

June 2nd, 2023,Warsaw,Klub Tenisowy Warszawianka
22nd Annual Eurobuild Golf Tournament

22nd Annual Eurobuild Golf Tournament

June 2nd, 2023,First Warsaw Gold & Country Club,Rajszew
The 14th Office Market Conference

The 14th Office Market Conference

15 czerwca 2023,Grzybowska 63, Warsaw,Hilton Hotel
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

July 1st 2022,wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas finału 7. Przejazdu Garnitury na Rowery,
Łódź REdiscover
Konstantynowska 8/10, Łódź
Orientarium ZOO
Łódź, ul. Konstantynowska 8/10